szczoteczka soniczna dla dzieci

Czy szczoteczki soniczne są bezpieczne dla dzieci?

O zęby dziecka należy dbać już w momencie ich pojawienia się w jamie ustnej. W pierwszych miesiącach życia wystarczy silikonowa nakładka na palec, ale z czasem zaleca się już sięgnąć po szczoteczkę. W sprzedaży znajdują się modele przeznaczone nawet dla rocznych maluszków. Rodzicom szukającym odpowiednich akcesoriów do dbania o higienę jamy ustnej dla dzieci można śmiało polecić szczoteczki soniczne. Są to nowoczesne urządzenia wykonujące ruchy wymiatające, emitujące drgania, rozbijające płytkę nazębną i przebarwienia. Mycie zębów jest niezwykle istotne, bo zapobiega rozwojowi próchnicy. Warto wobec tego dobrać odpowiedni model, który pomoże w kształtowaniu dobrych nawyków.

Czy szczoteczka soniczna jest odpowiednia dla dziecka?

Szczoteczki soniczne to uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich, czyli osób dorosłych i dzieci. Jest to zdecydowanie lepsze akcesorium niż zwykła szczoteczka elektryczna, które wykonuje ruchy obrotowe. Mogą one nawet podrażniać dziąsła, które są delikatne u dzieci i przyczyniać się do uszkodzenia szkliwa. Warto wobec tego już od najmłodszych lat sięgać po szczoteczkę soniczną. Dostępne są specjalne modele dla dzieci, czyli z mniejszą główką i ilością drgań, delikatniejszym włosiem. Na ich korzyść przemawia także odpowiednie wyprofilowanie, ergonomiczne kształty ułatwiające trzymanie szczoteczki w małej dłoni. Szczoteczki soniczne są całkowicie bezpieczne, w przeciwieństwie do standardowych modeli. Drgania włosia wynikają z emitowania fal dźwiękowych. Sprzyja to dokładnemu w wyczyszczeniu zębów, dotarciu do szczelin międzyzębowych. Szczoteczka soniczna jest niezwykle skuteczna i jednocześnie delikatna, nie powoduje podrażnienia dziąseł. Nie trzeba również martwić się o starcie warstwy szkliwa. Przeciwdziała gromadzeniu się płytki nazębnej, sprzyja zachowaniu pięknego i zdrowego uśmiechu. Technologia drgań sprawia, że po połączeniu śliny i pasty powstają mikro bąbelki, które obmywają całe zęby, wnikają do zakamarków. Przekłada się to na skuteczne usuwanie bakterii.

Dlaczego warto zdecydować się na szczoteczkę soniczną dla swojego dziecka?

Szczoteczka soniczna bardzo skutecznie usuwa bakterie znajdujące się w szczelinach zębów, dzięki czemu nie zalegają w przestrzeniach międzyzębowych. Stanowi to świetną ochronę przeciwpróchniczą. Producenci zadbali o to, aby rączka szczoteczki była ergonomiczna, a główka miała właściwą wielkość. Warto sięgnąć po szczoteczkę soniczną już w przypadku niemowlaka. Dostępne są specjalne modele dla najmłodszych, które mają niezwykle miękkie włosie i funkcje masowania dziąseł. Przynosi to ukojenie, szczególnie podczas wyrzynania się zębów. Trzeba pamiętać o tym, że zęby mleczne wymagają szczególnej pielęgnacji, bo są szczególnie narażone na rozwój próchnicy. Szczoteczka soniczna sprzyja prawidłowemu rozwojowi zębów. Skuteczne usuwanie bakterii sprawia, że zmniejsza się ryzyko rozwoju infekcji. W przypadku małych dzieci można użyć szczoteczki sonicznej także do rozprowadzenia żelu łagodzącego w okresie ząbkowania. Szczoteczka soniczna chroni przed rozwojem zarówno próchnicy, jak i nadwrażliwości dziąseł. Idealnie nadaje się do codziennego stosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.