uchwyt na szczoteczkę

Jaki uchwyt na szczoteczki elektryczne wybrać?

Higiena i komfort w łazience to podstawa. W końcu nie ma nic gorszego od brudnych przyborów do mycia, które dodatkowo są umieszczone w trudno dostępnym miejscu. Pomieszczenie urządzone bez większego namysłu sprawia, że codzienne czynności trwają o wiele dłużej – przez co dzień rozpoczyna się w złym humorze. Warto zaznaczyć, że nawet małe modyfikacje mogą przynieść spore efekty i ulepszyć łazienkę. Jednym z takich zmian może być zainwestowanie w uchwyt na szczoteczki elektryczne.

Koniec z niepraktycznymi rozwiązaniami w łazience

Każdy, kto korzysta z elektrycznych szczoteczek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że bywają one niewygodne podczas codziennego użytkowania. Choć świetnie czyszczą jamę ustną i skutecznie dbają o utrzymanie optymalnej kondycji uzębienia, czasem trudno je przechowywać w higieniczny sposób. Wprawdzie postawienie ich na blacie łazienkowym lub na umywalce wydaje się dość dobrym i powszechnym rozwiązaniem, wiąże się to z wieloma niedogodnościami. Szczoteczki elektryczne nierzadko można strącić – zwłaszcza, gdy stoją na nierównej powierzchni lub w okolicy innych przyborów i kosmetyków. Wtedy lądują na podłodze i zbierają się na nich różnego rodzaju zanieczyszczenia. Trzeba przyznać, że nie jest to zbyt zachęcająca perspektywa. Uchwyt na szczoteczki elektryczne rozwiązuje ten problem i wprowadza nieco harmonii do łazienki.

Przede wszystkim porządek – niewielki uchwyt na szczoteczki i jego zalety

Uchwyt na szczoteczki elektryczne sprawdza się szczególnie w mieszkaniu, w którym przebywa kilka osób. Dzięki temu produkt należący do konkretnego domownika ma swoje miejsce w łazience. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie dla dzieci, które początkowo mogą mieć trudności z utrzymywaniem porządku po porannym lub wieczornym myciu zębów. Prosty pojemnik niejako zachęca do odkładania swoich przyborów na miejsce i sprawia, że łazienka nie jest zagracona. Poza tym, uchwyt jest dopasowany do rozmiaru szczoteczek, więc idealnie dopasowuje się do ich kształtu zapobiegając tym samym ich przewracaniu się.

Różne rodzaje uchwytów na każde warunki łazienkowe

W sklepach można kupić różnego rodzaju uchwyty na szczoteczki elektryczne, dzięki czemu łatwo da się urządzić łazienkę według własnych potrzeb i preferencji. Większość z nich wykonana jest z trwałego i łatwego w czyszczeniu tworzywa, dzięki czemu pojemniki zachowują dobrą prezencję przez długie lata. Do wyboru są różne wersje kolorystyczne, a także uchwyty z jednym otworem lub wieloma (np. dwoma, trzema, a nawet sześcioma). Istnieje też możliwość wykonania takiego pojemnika na zamówienie – np. jeśli ma się sporą rodzinę.

W jaki sposób da się zamontować taki uchwyt? Najczęściej instaluje się go na ścianie za pomocą wkrętów lub kołków. Niektórzy korzystają z taśm samoprzylepnych (gdy nie chcą wiercić w powierzchni) lub silikonowych podkładek (kiedy uchwyt umieszcza się na blacie). Jak widać opcji jest wiele, a każda z nich oferuje wiele korzyści dla higieny i wygody w łazience – a to wszystko bez wydawania sporej sumy pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.