szczoteczka soniczna

Dlaczego warto używać szczoteczki sonicznej?

Codzienne dbanie o higienę jamy ustnej jest wskazane nie tylko z przyczyn zdrowotnych. Czyste, zadbane zęby oraz świeży oddech znacznie wpływają na relacje międzyludzkie oraz komfort życia. Dlatego tak ważne jest, by dobrać odpowiednią szczoteczkę i pastę do zębów. Współczesne nowinki techniczne dają szerokie pole do popisu każdemu, kto chce legitymować się pięknym uśmiechem i przyciągać życzliwe spojrzenia. Jednym z nowoczesnych sposobów dbania o stan naszego uzębienia jest stosowanie szczoteczki sonicznej.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna jest odmianą szczoteczki elektrycznej, która wykorzystuje technologie dźwiękowe. Innymi słowy, szczoteczka tego typu dodatkowo dba o nasze zęby, wysyłając dobroczynne impulsy dźwiękowe o określonej częstotliwości. W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych szczoteczek elektrycznych, szczoteczka soniczna uzyskuje znacznie większą dynamikę ruchów. Pozwala to efektywnie usuwać kamień nazębny i wszelkie zabrudzenia powstałe w wyniku codziennej konsumpcji.

Szczoteczka soniczna zalety

Używanie szczoteczki sonicznej jest w pełni bezpieczne dla naszych zębów. Nie zagraża ona szkliwu, nie powoduje ukruszeń zębów i podrażnień dziąseł. Wydajność pracy szczoteczki sonicznej jest jej największym walorem, gdyż produkt pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, co może wynikać z anatomii szczęki lub indywidualnych wad zgryzu. Tam, gdzie zwykła szczoteczka elektryczna, czy tradycyjne szczoteczki manualne sobie nie poradzą, szczoteczka soniczna dotrze bez trudu i usunie wszelkie zanieczyszczenia. Szczotka tego typu również doskonale poradzi sobie z bakteriami obecnymi na języku, czy ściankach jamy ustnej. Szczoteczka działa w sposób subtelny i delikatny, nie powodując uczucia dyskomfortu, czy krwawienia podczas mycia zębów u osób szczególnie wrażliwych. Szczoteczka soniczna spełnia także funkcje profilaktyczne, a mianowicie zapobiega powstawaniu próchnicy, kamienia nazębnego, przebarwień, czy jakichkolwiek nieestetycznie wyglądających zmian na powierzchni zębów.

Dla kogo szczoteczka dźwiękowa?

Szczoteczki sonicznej może używać praktycznie każdy, niezależnie od wieku i stanu uzębienia. Warto już małe dzieci uczyć posługiwania się takim sprzętem, by od początku prawidłowo dbać o stan uzębienia najmłodszych i wyrabiać u nich dobre nawyki. Nie jest przeszkodą do stosowania tego typu szczoteczki aparat ortodontyczny. Ponadto, szczoteczki sonicznej mogą używać także osoby, u których założono mosty, korony czy implanty.

Jaką szczoteczkę soniczną wybrać dla siebie?

Na rynku istnieje wiele modeli szczoteczek dźwiękowych. Zawsze powinniśmy w pierwszej kolejności kierować się indywidualnymi upodobaniami i potrzebami. Szczoteczka, która sprawdzi się u jednego użytkownika, niekoniecznie będzie odpowiednia dla innej osoby. Dla dziecka na początek warto wybrać nieskomplikowany model z jednym trybem pracy. Użytkownicy bardziej zaawansowani mogą testować szczoteczki z wieloma modułami. Profesjonalne szczoteczki soniczne mają zróżnicowane programy czyszczenia zębów, a także komfortowe czujniki nacisku. Innowacyjne szczoteczki można połączyć z wygodną aplikacją elektroniczną. Do różnych modeli szczoteczek sonicznych można wybierać odpowiednie nakładki. Uśmiech jest najlepszą wizytówka człowieka, więc warto w niego odpowiednio zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.