szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna, a obrotowa? Jakie są różnice?

Szczoteczki elektryczne cieszą się ogromną popularnością, bo dzięki nim czyszczenie zębów stało się niezwykle łatwe i wygodne. Największą zaletą tego typu akcesoriów do higieny jamy ustnej jest to, że mają ruchome główki, które poruszają się niezwykle szybko, co pozwala na dokładne usunięcie nalotów, przebarwień, osadu nazębnego, bakterii. Szczoteczki elektryczne występują w wersji obrotowej i sonicznej. Pojawia się wobec tego pytanie, na który model się zdecydować? Wybór odpowiedniej szczoteczki ma ogromne znaczenie, jeśli komuś zależy na pięknym i zdrowym uśmiechu. Dokładnie oczyszczona jama ustna to mniejsze ryzyko rozwoju próchnicy, groźnych chorób dziąseł.

Szczoteczka obrotowa czy soniczna? Na które urządzenie się zdecydować?

Szczoteczki elektryczne obrotowe są obecnie na rynku od długiego czasu, zyskały dużą popularność. Zostały wyposażone w silnik elektryczny, który wprowadza w ruch główkę z włosiem. Porusza się ona naprzemiennie w prawą i lewą stronę. W standardowych modelach można liczyć wyłącznie na ruch rotacyjny, ale nowoczesne szczoteczki elektryczne mają jeszcze dodatkowy bieg pulsacyjny. Oznacza to, że końcówki poruszają się do przodu i do tyłu. Dla użytkownika jest to ogromna wygoda, bo może czyścić dokładnie zęby bez wkładania w to wysiłku. Dentyści wręcz rekomendują używanie tego typu szczoteczek, bo pomagają one dbać w prawidłowy sposób o higienę jamy ustnej. Szczoteczki elektryczne mogą być także soniczne. Coraz więcej osób uznaje je za najlepsze rozwiązanie ze względu na zastosowanie innowacyjnej technologii.

Szczoteczka obrotowa ma główkę okrągłą i się obraca. Z kolei w modelach sonicznych jest ona podłużna. Różnica dotyczy również wytwarzania drgań na skutek emitowania fal dźwiękowych. Połączenie ruchu wymiatającego z wibracyjnym zapewnia jeszcze dokładniejsze usuwanie bakterii, nalotów, przebarwień i płytki nazębnej, rozmaitych nieczystości. Szczoteczki obrotowe są powszechnie dostępne, tańsze od modeli sonicznych. Stanowią świetną alternatywę dla zwykłych szczoteczek manualnych ze względu na znacznie większą skuteczność czyszczenia zębów. Trzeba jednak uważać, bo nie będzie to odpowiednie dla każdego. Osoby mające wrażliwe dziąsła mogą narzekać na ich podrażnienie. Lepszym rozwiązaniem będzie dla nich szczoteczka soniczna, która czyści w mniej inwazyjny sposób, jest delikatniejsza i nie niszczy szkliwa.

Szczoteczka do zębów powinna zostać dobrana do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Najważniejsze jest to, aby używać akcesorium regularnie, czyli codziennie i zgodnie z instrukcją. Modele obrotowe soniczne skutecznie zapobiegają rozwojowi próchnicy, usuwają przebarwienia i nieestetyczne naloty. Sprzyjają również walce z nieprzyjemną wonią z ust. Im lepiej zostanie oczyszczona jama ustna, tym mniej będzie w niej bakterii. W przypadku szczoteczki sonicznej można liczyć na tworzenie mikro bąbelków, które świetnie oczyszczają całe zęby, docierają do najmniejszych zakamarków. Jeśli w przestrzeniach międzyzębowych nie będą zalegały resztki pokarmowe, to bakterie próchnicze zostaną pozbawione pożywki, przez co nie będą zdolne do namnażania się. Szczoteczka soniczna ma najczęściej wiele dodatkowych funkcji, różnych trybów czyszczenie i akcesoriów typu sterylizator UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.