szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna – jaką wybrać?

Każda osoba, która dba o higienę swojej jamy ustnej, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że jej nieodłącznym elementem jest odpowiednio dobrana szczoteczka do zębów. Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się szczoteczki soniczne, które są polecane przez najlepszych dentystów. Czym kierować się przy ich wyborze?

Czym jest szczoteczka soniczna do zębów?

Każda osoba zastanawiająca się, jaka szczoteczka soniczna do zębów będzie najlepsza, powinna wiedzieć przede wszystkim, czym w ogóle jest to urządzenie. Otóż, z wyglądu przypomina ono tradycyjną szczoteczkę elektryczną. Różnice można zauważyć już w wyglądzie główki szczoteczki – w przypadku szczoteczki sonicznej jest ona nieco wydłużona, a także zbliżona wyglądem do główki szczoteczki manualnej. Dzięki temu łatwo można dotrzeć nią do trudno dostępnych miejsc, a także zębów trzonowych.

Zasada działania szczoteczek sonicznych jest bardzo prosta – wytwarzają one specjalne fale dźwiękowe, dzięki którym włókna szczoteczki zostają wprawione w ruch. Poruszają się one ruchem wymiatającym, który osiąga wybitnie wysoką częstotliwość. Odpowiednio wyprofilowana główka oraz jej ruchliwość sprawia, że skuteczność szczoteczki sonicznej jest bardzo wysoka.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na szczoteczkę soniczną?

To właśnie wysoka częstotliwość drgań szczoteczki sonicznej sprawia, że jest ona urządzeniem wartym uwagi. Dzięki temu można bardzo precyzyjnie i szybko usunąć płytkę nazębną, zwłaszcza tą gromadzącą się w trudno dostępnych miejscach. Używanie szczoteczki sonicznej sprawia, że pasta do zębów dociera w najmniejsze zakamarki jamy ustnej, przestrzenie międzyzębowe, a także obszary wzdłuż linii dziąseł. Warto wspomnieć również o tym, że szczoteczki soniczne są całkowicie bezpieczne dla dziąseł i szkliwa, pomimo swojej ogromnej precyzji. Fale dźwiękowe emitowane przez szczoteczkę soniczną rozbijają łańcuchy bakteryjne, co opóźnia namnażanie się bakterii.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na kształt końcówek szczoteczki sonicznej. Powinny one mieć podłużny kształt jak najbardziej zbliżony do kształtu szczoteczki manualnej. Dzięki temu użytkownik szczoteczki ma gwarancję, że bez żadnego problemu dotrze ona nawet do najbardziej ukrytych zakamarków jamy ustnej. Nie bez znaczenia jest również liczba ruchów szczoteczki, która powinna być jak najwyższa. Najszybsze modele mogą wykonać nawet 96000 ruchów sonicznych na minutę, podczas gdy przy pomocy szczoteczki manualnej ciężko jest osiągnąć wartość 600 ruchów na minutę.

Jeśli chodzi o użycie szczoteczki sonicznej, to niezbyt różni się ono od szczotkowania przy pomocy szczoteczki manualnej. Wystarczy nałożyć pastę na główkę szczoteczki, a następnie dokładnie szorować zęby przez co najmniej 2 minuty, stosując łagodne ruchy wymiatające i okrężne. Bardzo ważne jest, by nie stosować zbyt dużego nacisku na powierzchnię zębów.

Podsumowując, szczoteczka soniczna jest bardzo przydatnym urządzeniem, które powinna zagościć w domowej łazience osoby, która szczególną uwagę przywiązuje do pielęgnacji pięknego uśmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.