szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna – wybielanie pierwsza klasa!

Świat stoi przed nami otworem. Coraz więcej rzeczy jest wynajdywanych przez mądre głowy. Wszystko to, co robią naukowcy, ma na celu polepszenie jakości naszego życia. Matka ziemia jest bogata w różnorakie substancje, z których można zrobić wiele pożytecznych rzeczy. Jednym z takich urządzeń jest szczoteczka soniczna wybielanie pierwsza klasa! Dziś możemy dbać o nasze uzębienie prawdziwie magicznie. Profesjonalizm przyrządów do mycia i wybielania zębów daje niesamowite efekty. Każdego dnia pojawiają się nowe innowacje, dzięki czemu możemy jak nigdy wcześniej zadbać o naszą jamę ustną.

Szczoteczka soniczna

Jeśli chodzi o samą nazwę, wywodzi się ona z języka angielskiego i nawiązuje do słowa „sonic”, czyli znak dźwiękowy. Szczoteczka soniczna należy do najnowszych wynalazków, jest innowacją nawet wśród szczoteczek elektrycznych.
Jej historia sięga 1939 roku, kiedy to szwajcarski doktor Philippe-Guy Woog opracował zwykłą szczoteczkę elektryczną. Miała ona pierwotnie ułatwić czyszczenie zębów osobom, które mają ograniczenia motoryczne i z tego powodu nie są w stanie sprawnie posługiwać się szczoteczką manualną. Mogła służyć również pacjentom ortodontycznym. Na szerszą skalę produkcja szczoteczek elektrycznych rozpoczęła się pod koniec lat pięćdziesiątych. Stomatolodzy już od tego momentu zaczęli polecać je swoim pacjentom, a one spotkały się z dużym uznaniem i zyskały sporą popularność. W kolejnych latach po pojawieniu się tego rodzaju szczoteczek przeprowadzono prace nad opracowaniem coraz doskonalszych modelów szczoteczek elektrycznych. Właśnie w efekcie tych prac powstała szczoteczka soniczna. Została ona wynaleziona w 1987 roku przez naukowca z Ameryki Północnej Roberta Bocka. Szczoteczka soniczna w swoim działaniu opiera się na falach dźwiękowych, które początkowo budziły w społeczeństwie pewne opory. Obawiano się wpływu tychże fal na zdrowie człowieka. Zaaprobowanie wynalazku przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków FDA rozwiało tego rodzaju wątpliwości. Rozpoczęła się wówczas produkcja szczoteczek sonicznych na światową skalę. Dzięki swym unikalnym właściwościom soniczna szczoteczka szybko zyskała popularność, która trwa po dziś dzień.

Program wybielanie w szczoteczce sonicznej

Szczoteczki soniczne to jedne z najskuteczniejszych sprzętów, jeśli chodzi o szybkość oraz skuteczność wybielania zębów. Za tą jakością stoją nade wszystko tak zwane ruchy wymiatająco-pulsacyjne, których częstotliwość przekracza nawet 60000 drgań na minutę. Działa to w ten sposób, że tak szybko pulsująca szczoteczka potrafi rozbić płytkę nazębną, usuwa zarazki z jamy ustnej oraz radzi sobie z przebarwieniami powierzchniowymi. Wyniki jej pracy są wręcz znakomite. Dzięki temu szybko możemy cieszyć się z widoku bielszych zębów. Bardzo dużo niezwykle wydajnych szczoteczek oferuje specjalny tryb wybielania. Skuteczniej usuwa on przebarwienia polerując szkliwo ruchami o bardzo wysokiej prędkości. Jest to opcja dla ludzi, którzy jak najszybciej chcą uzyskać atrakcyjny uśmiech i śnieżnobiałe zęby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.